BiznesPoradyTurystyka

Gdzie spędzić wakacje – polskie miejscowości, które warto odwiedzić

Aby miło spędzić wakacje, nie trzeba wyjeżdżać za granicę. Również w Polsce znajdziemy wiele atrakcyjnych, a przy tym spokojnych miejsc. Co ważne, taki wakacyjny urlop wcale nie musi nas dużo kosztować. Oto miejscowości, w których można miło spędzić czas.

Wołosate

Wołosate to niewielka wieś położona w powiecie bieszczadzkim (w gminie Lutowiska). Leży na obszarze Bieszczadzkiego Parku Narodowego, co gwarantuje piękne widoki, a także ciszę i spokój. Wołosate jest świetnym punktem wypadowym na Tarnicę (1346 m n.p.m.), tutaj zaczyna się Główny Szlak Beskidzki. Mimo że wieś jest niewielka, bez trudu można znaleźć miejsce noclegowe. Przy okazji można zobaczyć atrakcje znajdujące się w innych, bieszczadzkich miejscowościach – np. wyruszyć na poszukiwania cerkwi.

Susiec

Susiec to miejscowość położona prawie w samym centrum Roztocza (województwo lubelskie, powiat tomaszowski). Leży na skraju Parku Krajobrazowego Puszczy Solskiej, a jedną z największych atrakcji w okolicy są progi skalne na Tanwi i Jeleniu, które potocznie nazywa się szumami. Przez Susiec biegnie kilka pieszych i rowerowych szlaków turystycznych, m.in. do Zwierzyńca, Krasnobrodu oraz Zamościa.

Piaski

Piaski to miejscowość położona na Mierzei Wiślanej, jej oficjalna nazwa to Nowa Karczma (Piaski to nazwa potoczna, wywodząca się od wydm, które kiedyś istniały na tym terenie). Cieszy się popularnością wśród turystów, którzy chcą spędzić wakacje nad morzem, a jednocześnie wolą unikać tłumów. Będąc w Piaskach, można wybrać się na spacer przez plażę i dotrzeć aż do granicy z Rosją. W okolicy znajduje się również czynni klif nazywany Skarpą, który jest świetnym miejscem na fotograficzny plener.